شنبه, 2 شهريور 1398 English
         

عنوان : امیر حمزه قادری نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استانها
زير عنوان : آبخیزداری جایگزین سد سازی شود| بی توجهی سیاستگذاران به طرح آبخیزداری در تخصیص اعتبارات

امیر حمزه قادری از اهمیت و مزایای عملیات آبخیز داری سخن گفت و بر ضرورت تخصیص اعتبارات بر اجرای این مهم تاکید کرد.

امیر حمزه قادری نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استانها از اهمیت و مزایای عملیات آب خیز داری سخن گفت و اظهارداشت: با اجرای عملیات آبخیز داری و پرهیز از سد سازی می توان علاوه بر تامین آب مردم از خطرات زیست محیطی جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه با اجرای عملیات آبخیزداری نیازی به هزینه های سرسام آور سدسازی و انتقال آب نیست بیان کرد: در برخی از مناطق کشور مثل استان های جنوبی علی الخصوص استان سیستان و بلوچستان با کمبود منابع آبی مواجه هستند. به جای هزینه های میلیاردی صرف سد سازی؛ می توان با توسعه آبخیزداری در استان شاهد تحول معیشتی مردم، رشد گردشگری و تقویت سفره های زیر زمینی در منطقه شویم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور اقتصادی و برنامه وبودجه شورای عالی استانها تصریح کرد: مشکلات زیست محیطی و اجتماعی از جمله مهاجرت روستائیان، تخریب جنگل ها و ایجاد شبکه های انتقال آب که با احداث سدها ساخته شده اند، بی شمار است. در حالی که آب بندان ها و آبخیزداری می تواند این مشکلات را حل کنند؛ اما متاسفانه هزینه کافی برای آب خیزداری اختصاص داده نشده و مدیریت اصولی انجام نمی گیرد.

امیر حمزه قادی با اشاره به بارندگی های اخیر استان سیستان وبلوچستان ادامه داد: این استان سال هاست که با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و متحمل خسارات زیادی شده است. می توان با توسعه و اجرای طرح های جامع آبخیز داری در استان حجم عظیمی از منابع آبی را کنترل و به ذخایر زیر زمینی هدایت کرد. بی توجهی سیاستگذاران به این طرح ها در تخصیص اعتبارات و روند توسعه اجرایی این طرح های کاملا مشهود است.

 

روابط عمومی شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان

 بازگشت          
 
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211