شنبه, 2 شهريور 1398 English
         

عنوان : شه بخش گرگیج نماینده شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استانها
زير عنوان : تبلیغات منفی علیه سیستان و بلوچستان مانع جذب گردشگر است | چابهار مقصدی جذاب برای گردشگران نوروزی

گرگیج بابیان اینکه چابهار می‌تواند مقصد جذابی برای گردشگران نوروزی باشد بیان کرد: متأسفانه تبلیغات منفی برای ناامن جلوه دادن استان سیستان و بلوچستان و شهر چابهار وجود دارد درصورتی‌که هر کس برای یک‌بار هم به این منطقه سفرکرده باشد از امنیت مثال‌زدنی این شهر تعجب می‌کند.

شه بخش گرگیج نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به فرارسیدن جشن ملی نوروز و آغاز مسافرت‌ها گفت: استان سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های مهم کشور است و به دلیل وسعت زیاد مناطق دیدنی فراوانی دارد. در این میان شهر چابهار به دلیل ویژگی‌های طبیعی خود نقش مهمی در جذب گردشگر ایفا می‌کند که معمولاً در ایام نوروز مسافران زیادی به خود جذب می‌کند.

وی بابیان اینکه مردم استان و شهر چابهار مردم بسیار خونگرم و مهمان‌نوازی هستند افزود: افزون بر امکاناتی رفاهی که سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها برای اسکان و آسایش گردشگران تدارک می‌بینند مردم نیز از مسافران استقبال کرده و حتی گردشگران را به منزل خود دعوت می‌کنند.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به بارندگی‌های اخیر بیان کرد: با توجه به بارندگی‌های زیاد منطقه بسیار سرسبز است و می‌تواند تجربه خوبی برای مسافران به ارمغان آورد.

وی ضرورت توجه بیشتر به استان سیستان و بلوچستان و شهر چابهار گفت: با توجه به ویژگی‌های گردشگری خاصی مانند کوه‌های مینیاتوری، جنگل حرا، ساحل بکر و منطقه ویژه اقتصادی باید درزمینه ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات توجه ویژه‌ای به این استان و شهر شود. گاهی ما می‌بینیم که به دلیل حجم زیاد مسافر امکان اسکان تمام گردشگران وجود ندارد.

گرگیج ادامه داد: بنابراین فراهم کردن زمینه ورود بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز می‌تواند سبب‌ساز ایجاد یک درآمد پایدار برای شهر چابهار و استان سیستان و بلوچستان باشد.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها بابیان اینکه مردم ما همانند سال‌های مختلف به استقبال مسافران خواهند رفت بیان کرد: متأسفانه تبلیغات منفی علیه استان و ناامن نشان دادن شرق کشور سبب شده است برخی از مردم از مسافرت به این استان نگرانی داشته باشند. درحالی‌که هر گردشگری که وارد استان شده است اذعان دارد که مردم سیستان و بلوچستان یکی مهمان‌نوازترین مردمان کشور هستند و امنیت کاملاً محسوس است و چابهار را به‌عنوان مقصد اصلی سفر خود در نظر گرفته است.

روابط عمومی شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان

 بازگشت          
 
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211