يکشنبه, 4 فروردين 1398 English
         

عنوان : رئیس شورای استان سیستان و بلوچستان: جنوب استان سیستان و بلوچستان از نظر بهداشتی پایین ترین شاخص را در سطح كشور دارد

بلوچ زهی با انتقاد از وضعیت بهداشت و درمان استان سیستان بلوچستان گفت: جنوب استان سیستان و بلوچستان از نظر بهداشتی پایین ترین شاخص را در سطح کشور دارد.

 

عبدالعزیز بلوچ­زهی ضمن عرض تسلیت برای کشته شدن تعدادی از هموطنانمان در عملیات تروریستی چابهار را تسلیت گفت و با انتقاد از وضعیت بهداشت و درمان استان سیستان و بلوچستان گفت: جنوب استان سیستان و بلوچستان از نظر بهداشتی پایین ترین شاخص را در سطح کشور دارد. هر چند خوشبختانه شمال استان سیستان و بلوچستان تا حدودی به شاخص های کشوری نزدیک شده است اما جنوب استان از نظر بهداشتی در وضعیت بدی قرار دارد.

 

بلوچ زهی با اشاره به وضعیت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: در ابتدای بر سرکار آمدن دولت یازدهم نگاه وزارت بهداشت و درمان بر بهبود خدمات بهداشتی و درمانی در استان بود و مجلس نیز اعتباری از مالیات بر ارزش افزوده برای بهبود وضعیت بهداشتی مادران باردار و کودکان زیر یک سال بود تصویب کرد اما با کمال تاسف اکنون آمار مرگ مادران باردار و کودکان زیر یک سال در جنوب استان سیستان و بلوچستان افزایش یافته است.

 

رئیس شورای استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: دو هفته گذشته دختر کوچکی به نام سیلین که به تازگی متولد شده بود در بیمارستان محمد رسول الله(ع) نیکشهر بستری شد و با توجه به عدم توانایی در تشخیص بیماری وی به صورت کامل مقرر شد به تهران اعزام شود و بعد از تمام هماهنگی ها و رزرو بیمارستان، متاسفانه به دلیل کوتاهی از سوی بیمارستان محمدرسول الله(ع) و با وجود پیگیری های فرماندار، بر اساس قانون هوپیمایی کشوری که کودک زیر 2هفته نمی تواند در پرواز شرکت کند اعزام وی کنسل شد.

 

وی افزود: خبر این سبب شد رئیس شورای شهر ایرانشهر شخصا از بیمارستان محمد رسول الله(ع) نیکشهر بازدید کرد و با همکاری نهادهای مختلف به بیمارستان کرمان اعزام شد و با هماهنگی شورای استان سیستان و بلوچستان و شورای استان کرمان بهترین پزشک این بیمارستان بیمار کودک را معاینه کرد و از طریق نایب رئیس شورای عالی استان ها و وزارت خانه پیگیری هایی برای انتقال این بیمار به تهران در نهایت بعد از 7 روز بستری شدن در بیمارستان و 10 روز پس از تولد جان خود را از دست داد.

 روابط عمومی شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستانبازگشت          
 
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211