يکشنبه, 5 خرداد 1398 English
         

عنوان : نماینده سیستان وبلوچستان در شورای عالی استان ها: ✔️سهمیه گاز مردم سیستان و بلوچستان از سوی جایگاه داران در بازار آزاد فروخته می شود | كمبود پزشك در بیمارستان های استان

🔸نماینده سیستان وبلوچستان در شورای عالی استان ها:
✔️سهمیه گاز مردم سیستان و بلوچستان از سوی جایگاه داران در بازار آزاد فروخته می شود | كمبود پزشك در بیمارستان های استان...

عزیز سارانی با اشاره به کمبود گاز خانگی در سیستان و بلوچستان گفت: دلال بازی، سهمیه کم و فروش گاز در بازار آزاد از سوی جایگاه داران سبب کمبود و گرانی گاز در استان شده است.

عزیز سارانی نماینده استان سیستان و بلوچستان در خصوص مشکل کمبود گاز این استان گفت: مشکل گاز درفصل زمستان هرساله رخ می‌دهد البته نه به این وضعیت. درسال جاری مشکل بزرگ سهمیه کم گازدرسطح استان است.

سارانی افزود: در وهله دوم دلال بازی درشهرستان ها سبب این مشکل می شود. باتوجه به بالارفتن قیمت ارز اگر سهمیه مردم مستقیم به دست مصرف کننده برسد هم جلوی دلال بازی ها گرفته می شود وهم تا حدودی مشکل کمبود گاز کم می شود.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها کمبود سرانه برای خانوارها ضعیف، عدم نظارت مسئولان از جایگاه های گازرسانی و یا تبانی برخی بازرسان برای فروش آزاد و کسب سود بیشتر سبب بروز این مشکلات شده است.

وی با بیان اینکه مشکل این استان تنها گاز نیست گفت: ما مشکلات بسیاری داریم. نمونه اش بیمارستان ها است به ویژه بیمارستان امیرالمؤمنین شهرستان زابل که با کمبود پزشک و فشارکاری پزشکان درحال خدمت رو به رو است.

سارانی عدم پرداخت حق وحقوق واقعی به پزشکان و کادر درحال خدمت و هزینه‌های گزاف برای بیماران کم بضاعت و فقیر را یکی از مشکلات بخش درمانی این استان دانست و تصریح کرد: بیماران کم درآمد به مددکاری معرفی می شوند که مبلغ ناچیزی از هزینه درمانی آنها را کسر می‌کند آن هم با برخوردی ناشایست وغیرانسانی، درصورتی که باتوجه به بحران در این استان پیشنهاد می شود هزینه بیمارستان ها برای مردم محروم منطقه رایگان شود.
روابط عمومی شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان

بازگشت          
 
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211