يکشنبه, 5 خرداد 1398 English
         

عنوان : گرگیج نماینده شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها: ملت ایران باید در برابر تهدید ها و فرصت ها برابر باشند | قانون اساسی تبعیض را نمی پذیرد

گرگیج نماینده شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها:
ملت ایران باید در برابر تهدید ها و فرصت ها برابر باشند | قانون اساسی تبعیض را نمی پذیرد


گرگیج با تبریک هفته وحدت بیان کرد: باید فرصت ها و تهدید ها برای تمام ملت ایران یکسان باشد و به اینصورت نباشد که عده ای در زمان تهدید شرایط یکسان داشته باشند ولی نتوانند از فرصت های برابر استفاده کنند.شه بخش گرگیج نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها ضمن تبریک هفته وحدت به تمام ایرانیان گفت: حضرت رسول اکر(ص) بیش از 14 قرن پیش به اهمیت اتحاد پرداخته و در حدیثی می فرمایند: «عليكم بالجماعة، فإن يد الله على الفسطاط» (همگی به جماعت رو آورید که دست خدا با جماعت است). در مکتب حضرت رسول قومیت مطرح نبود. عرب بر عجم برتری نداشت بلکه یاران وی بلال حبشی، سهیب از روم و سلمان از فارس بودند.گرگیج افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) نیز برهمان مبنا ایجاد تفرقه مذهبی را محصول دست های پلید استعمار دانست و رهروان مذاهب را از ایجاد تفرقه بر حذر می داشت. اکنون که در هفته وحدت قرار داریم و بایستی میثاق ها بر اساس یره نبوی مستحکم تر گردد.

نماینده اهل سنت شورای عالی استان ها با بیان اینکه ایران امروز به وحدت عملی نیاز دارد بیان کرد: وحدت عملی یعنی عملگرا بودن. یعنی الگوی ما سیره رسول اکرم، یاران منتخبش و ائمه هدی باشد. چرا که دین اسلام دین برابری است و تمام انسان ها با هم برابر هستند.


وی با بیان اینکه بر همه دولتمران واجب است که به وحدت عملی التزام داشته و پیرو مکتب امام خمینی در زمینه اتحاد مذاهب باشند بیان داشت: باید ملت ایران در فرصت ها و تهدید ها برابر باشند. همانطور که ملت ایران در برابر تهدیدهای داخلی و خارجی منسجم هستند و همه به یک اندازه در معرض این تهدید ها قرار می گیرند باید در برابر فرصت ها ائم از فرصت های پیشرفت، دریافت خدمات و شغل نیز یکسان و برابر باشند.

عضو هیات رئیسه سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها افزود: نگاه یکسان به آهاد ملت ایران تضمین کننده نظام جمهوری اسلامی است و مطابق قانون اساسی تمام مردم ایران از یک شرایط و فرصت برخورداند و هر کس آزاد از مطابق مذهب خویش به فرایضات دینی بپردازد بنابراین نباید میان آنها تبعیضی قائل شد.
روابط عمومی شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان
بازگشت          
 
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211