يکشنبه, 4 فروردين 1398 English
         

عنوان : درخواست نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها از استاندار: مقابل قانون گریزی ادارات بایستید ، دیوار چینی اداره كل بندر چابهار در ساحل غیرقانونی است

گرگیج با اشاره به دیوارچینی غیر قانونی بودن اداره کل بندر چابهار در سواحل دریای مکران از استاندار استان درخواست کرد تا مقابل قانون گریزی ادارات بایستد.

شه بخش گرگیج نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها و عضو شورای شهرستان چابهار با بیان اینکه مطابق گزارش های واصله به شورای شهرستان چابهار از طریق نهادهای مردمی و شورای شهر چابهار مبنی بر اجرای قانون در خصوص رفع حریم کنار ساحل گفت: بخشی از ساحل دریای مکران مدتهاست توسط اداره کل بندر چابهار محصور گشته است که مطابق با رای دادگاه بدوی و تجدید نظر استان و پس از اخطاریه های لازم نسبت به تخریب دیوار توسط شهرداری چابهار اعمال قانون شده و دیوار تخریب شد.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه اداره بندر مجددا تصمیم به ساخت دیوار در نفله ی موصوف را شروع کرده و شهرداری نیز مانع کار شده است، بیان داشت: شهر چابهار به عنوان کانون توسعه سواحل مکران مورد توجه دولت و مورد تاکید مقام معظم رهبری به عنوان یک نقطه استراتژیک است.

 

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها اصلی ترین هدف در توسعه سواحل مکران را اشتغال پایدار منهای نفت و به فعل در آوردن پتانسیل های بالقوه منطقه بکر را دانست و تصریح کرد: صنعت توریسم و گردشگری مورد توجه اهداف بلند مدت و از سیاست های اجرایی این طرح و جزء طرح های اولویت دار و محرک های توسعه مورد نظر است. قطعا محصور نمودن سواحل و انحصاری کردن آن توسط ارگان های دولتی با مبانی توسعه بر محور صنعت گرشگری و توریسم در تضاد می باشد.

گرگیج ادامه داد: از طرفی دیگر چنانچه یک ارگان دولتی خود را مقید به قانون نداند و یا در مقابل قانون تمیكن ننماید و به صورت خومحوری اصرار بر اجرای تصمیمات خود نماید قطعا تاثیر منفی این پدیده بر روی مردم عادی بیش از پیش خواهد بود و مدیریت شهری با چالش جدی مواجه خواهد شد و نوعی بدعت در ساخت و ساز و تصرف اراضی صورت می گیرد.

وی با درخواست از استاندار سیستان و بلوچستان به عنوان رئیس شورای تامین استان برای جلوگیری از این قانون گریزی گفت: باید در مقابل بی قانونی های صورت گرفته و عدم تمکین ادارات در اجرای قانون ایستاد تا علاوه بر حفظ جایگاه حقوقی دستگاه متولی، شهروندان نیز از ساحل استفاده لازم را ببرند و تصمیمات اتخاذه بایستی با انتفاع عموم صورت پذیرد.

روابط عمومی شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستانبازگشت          
 
DOURAN Portal V3.9.8.211
V3.9.8.211